Z ostatniej chwili

Dekoracja okna za pomocą tkanin

W aranżacji wnętrza ogromną rolę dogrywają detale. Odpowiednia aranżacja okno może zupełnie zmienić oblicze pomieszczenia. Dlatego tkaniny służące do dekoracji okna i ich właściwy wybór jest niesłychanie ważną kwestią podczas urządzania wnętrza. Postarajmy się, aby wybrane przez nas firany oraz zasłony dobrze spełniały swoje praktyczne zadanie, czyli skutecznie chroniły nas przed nadmiarem światła słonecznego. Powinny stanowić również ozdobę samą w sobie oraz wpisywać się w styl danego pomieszczenia. Dekoracja okna nie może stanowić zupełnie odrębnego bytu. Powinna harmonijnie zgrywać się z pozostałymi elementami wystroju.

 

Wybór tkanin musi być uzależniony od tego, w jakim pomieszczeniu będą zawieszone firany lub zasłony. W sypialni dobrze jest zastosować materiały nieprzepuszczające promieni słonecznych. Jeżeli zależy nam na relaksie i odpoczynku w ciągu dnia, wystarczy wówczas zasłonić okno. Tkaniny, które doskonale spełniają taką funkcje nazywane są blackoutami. Tkanin specjalistycznych wymagają takie pomieszczenia, jak np. ciemnia fotograficzna czy miejsca użyteczności publicznej. W tych ostatnich istnieje wymóg zastosowania tkaniny z włókna trevira, które posiadają atesty trudnopalności. Producenci tkanin oferują nam dziś rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb. Bez trudu znajdziemy więc materiały nie pochłaniające zapachu dymu papierosowego, tkaniny proekologiczne o całkowicie naturalnym składzie, a nawet materiały bezpieczne dla alergików.

 

Wybór odpowiedniej tkaniny do aranżacji okna wymaga dokonania jej oceny pod kątem dostosowania do naszych oczekiwań. Zanim dokonamy zakupu zastanówmy się więc, jaki stopień zaciemnienia pomieszczenia chcemy uzyskać? Czy jakość tkaniny to dla nas szczególnie istotna sprawa? Czy decydującą rolę odgrywają może walory estetyczne materiału? Jeżeli w dzień zależy nam na mocnym oświetleniu pomieszczenia, zdecydujmy się na jasne woale lub tiule. Nie będą one zabierały zbyt dużo naturalnego światła, a w oknie będą sprawiać wrażenie delikatnej mgiełki. Dobrym wyborem w takim przypadku może okazać się również tkanina przypominającą siatkę z dużymi oczkami.

 

Gdzie najlepiej dokonywać zakupów zasłon okiennych? Mamy do dyspozycji sklepy sprzedające wyposażenie wnętrz , w tym liczne sklepy internetowe. Jeżeli jednak zależy nam na profesjonalnym doradztwie, udajmy się do specjalistycznej pracowni, oferującej niezwykle szeroki wybór tkanin. To doskonałe miejsce do tego, aby nie tylko obejrzeć dany materiał, ale również dotknąć go, poznać właściwości tkaniny czy skorzystać z usług specjalisty, projektanta, który stanowić może nieocenioną pomoc przy doborze tkaniny pod względem funkcjonalnym oraz stworzeniu projektu dekoracji idealnie wpisującej się w charakter wnętrza. Taka osoba zna najnowsze trendy dekoracyjne, wie wszystko o kolorystycznym dopasowaniu tkanin i jest po prostu ekspertem w swojej dziedzinie. Co ważne, pracownie zajmujące się dekoracja okien świadczą również usługo dodatkowe. Należą do nich montaż karniszy oraz różnego rodzaju usługi krawieckie.

 

Kupując zasłony o określonej długości, musimy brać pod uwagę jeszcze inne kwestie. Długie zasłony delikatnie muskające podłogę lub leżące na ziemi to dosyć popularny trend aranżacyjny. Wyglądają niezwykle efektownie, zwłaszcza w dużych pomieszczeniach. Jeżeli jednak poosiadamy w domu zwierzaka, lepiej zrezygnujmy z tego rozwiązania. Zasłona bardzo szybko stanie się przytulnym posłaniem dla naszego kota lub psa.

Autorzy portalu

logo-footer

Aranżacja wnętrz to nasza pasja. Zaaranżuj swoją przestrzeń razem z nami!

Zapraszamy do kontaktu !

Info@info-polska.com

Krzesła biurowe signal

Często czytane

Domowa strefa pracy, czyli o urządzaniu gabinetu słów kilka.
Gabinet w domowym zaciszu.
Zadbaj o skórzane meble.

Świeże newsy branżowe

Sprawdzone sposoby aranżacji okien. Niech żyją firanki i zasłony!
Wystrój okien dachowych
Kącik wypoczynkowy w salonie
© Copyright Info-Polska.com.pl. All Rights Reserved.