Z ostatniej chwili

Domowa strefa pracy, czyli o urządzaniu gabinetu słów kilka.

Jeżeli chcemy stworzyć sobie wygodne miejsce do pracy w domu, a posiadamy dostateczną ilość wolnej przestrzeni, możemy pokusić się o aranżację gabinetu w jednym z pomieszczeń. Stylistyka gabinetu zależeć powinna przede wszystkim od charakteru pracy, którą wykonujemy. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy gabinet ma nam służyć wyłącznie do celów prywatnych, np. pracy przy komputerze, tworzenia projektów, przeglądania rachunków, czy też ma być również miejscem przyjmowania gości lub interesantów.

 

Każdy z nas ma zapewne w swojej głowie mocno sprecyzowaną wizję gabinetu. Zazwyczaj pojawia się w niej solidne biurko, skórzany fotel gabinetowy oraz regały wypełnione teczkami i segregatorami. To jednak dosyć klasyczne podejście do domowego miejsca pracy. W dzisiejszych czasach, gdy w urządzaniu pomieszczeń idziemy w stronę minimalizmu, również nowoczesne i oszczędne w formie aranżacje gabinetu cieszą się największą popularnością.

 

W których przypadkach zdecydować się na klasykę, a kiedy wybrać wnętrze minimalistyczne? Klasyczne meble, wykonane z naturalnych materiałów polecane są przede wszystkim do gabinetów będących miejscem przyjmowania klientów. Podkreślają bowiem prestiż ich właściciela. Jeżeli chcemy w gabinecie podejmować gości, zadbajmy o jeszcze jedną kwestię, pomieszczenie takie powinno być odpowiednio zlokalizowane, czyli znajdować się blisko wejścia, ale i w pobliżu łazienki. Nowoczesna i minimalistyczna aranżacja w stonowanych barwach pozwala stworzyć komfortowe miejsce pracy. Sprzyja bowiem różnego rodzaju pracy umysłowej.

 

Bezwzględnie najważniejszym meblem w gabinecie jest biurko. Wybierzmy mebel o sporej powierzchni blatu, który posiada odpowiednia ilość szuflad na potrzebne do pracy drobiazgi. Nic tak bardzo nie utrudnia pracy, jak brak miejsca oraz zła organizacja. Do biurka powinniśmy dopasować odpowiednie krzesło. Odpowiednie znaczy przede wszystkim ergonomiczne. Zapewniające naszemu kręgosłupowi odpowiednią postawę w trakcie siedzenia. Najwygodniejsze będą specjalne fotele biurowe posiadające regulację głębokości siedziska, kąta nachylenia oparcia oraz wysokości zagłówka. Jeżeli to możliwe, wybierzmy fotel z podłokietnikami.

 

W gabinecie potrzebne jest oczywiście miejsce do przechowywania różnego rodzaju dokumentów. Mogą to być zarówno otwarte regały, jak i zamykane półki. Wybór zależy od naszych potrzeb. Meble te powinny jednak zapewniać właściwą organizację przedmiotów tak, abyśmy w razie potrzeby nie tracili dwóch godzin na poszukiwanie niezbędnej faktury.

 

Niezwykle istotną kwestia jest oświetlenie. Zapewnijmy sobie przede wszystkim jak największy dopływ naturalnego, słonecznego światła. Dodaje ono energii oraz likwiduje poczucie znużenia. Jest też najlepsze i najzdrowsze dla naszych oczu. Zadbajmy jednak również o źródła światła sztucznego umieszczone we wszystkich strefach pokoju. Niezbędne minimum stanowi lampa sufitowa, która będzie z pewnością pełnić również funkcję dekoracyjną oraz lampka na biurko emitująca wystarczająco mocne, jednak nie rażąc światło.

Autorzy portalu

logo-footer

Aranżacja wnętrz to nasza pasja. Zaaranżuj swoją przestrzeń razem z nami!

Zapraszamy do kontaktu !

Info@info-polska.com

Krzesła biurowe signal

Często czytane

Domowa strefa pracy, czyli o urządzaniu gabinetu słów kilka.
Gabinet w domowym zaciszu.
Zadbaj o skórzane meble.

Świeże newsy branżowe

Sprawdzone sposoby aranżacji okien. Niech żyją firanki i zasłony!
Wystrój okien dachowych
Kącik wypoczynkowy w salonie
© Copyright Info-Polska.com.pl. All Rights Reserved.