Z ostatniej chwili

Domowy gabinet. Strefa komfortowej pracy.

Domowe biuro jest często pomieszczeniem niezbędnym w sytuacji, gdy coraz więcej osób decyduje się na otworzenie własnej działalności lub pracę zdalną. Na urządzenie tego pomieszczenia powinna wpływać przede wszystkim jego funkcja. Bo gabinet gabinetowi nie równie. Jedni będą go wykorzystywać do wymagającej skupienia pracy twórczej, inni do przyjmowania interesantów.

Trudno wyobrazić sobie domowy gabinet bez biurka lub chociażby stolika spełniającego tę rolę oraz wygodnego krzesła. To elementy niezbędne wyposażenia każdego miejsca pracy. Wszystkie dodatkowe meble czy dodatki to już raczej kwestia naszych potrzeb, wyobraźni oraz przestrzeni, którą dysponujemy.

 

Nasza praca może wymagać przyjmowania interesantów i klientów oraz organizowania spotkań biznesowych. Wówczas zaaranżujmy gabinet w sposób, który będzie otwarty na przyjmowanie gości. Jedną z najważniejszych kwestii jest wówczas ustawienie biurka. Powinno być ono ustawione przodem do drzwi tak, abyśmy mogli widzieć wchodzące osoby. Po drugiej stronie biurka należy wstawić dodatkowe krzesło dla gościa. Jeżeli chcemy, aby niektóre spotkania biznesowe miały nieco mniej formalny charakter, urządźmy w gabinecie kącik „wypoczynkowy”. Możemy tu wstawić dwuosobową sofę albo wygodne fotele oraz niewielki stolik kawowy. Dobrym pomysłem może okazać się także umieszczenie w pobliżu barku. Będziemy mogli poczęstować swoich gości wodą lub kawą, bez konieczności biegania do kuchni w trakcie spotkania. W takim gabinecie niezbędna może okazać się zamykana szafa. Nie chcemy przecież, aby najważniejsze dokumenty były przechowywane „na wierzchu”.

 

Nieco inaczej możemy zaaranżować przestrzeń gabinetową, kiedy będzie wyłącznie naszym prywatnym miejscem pracy. Może wówczas równie dobrze spełniać funkcje wypoczynkowe. Do takiego gabinetu udamy się nie tylko wtedy, gdy będziemy chcieli w skupieniu i wyciszeniu popracować, ale również, gdy będziemy potrzebowali momentu wytchnienia i relaksu, czyli tak zwanej „chwili dla siebie”. Wybór mebli i dodatków zależy wówczas wyłącznie od naszego gustu i upodobań. W dalszym ciągu niezbędne jest biurko oraz komfortowe siedzisko. Jest to szczególnie istotne w przypadku wielogodzinnej pracy przed komputerem. Dla własnego zdrowia i komfortu wybierzmy więc ergonomiczne meble, które będą umożliwiały pracę w odpowiedniej pozycji siedzącej. W takim gabinecie możemy znaleźć miejsce na elementy dekoracyjne, ramki ze zdjęciami czy różnego rodzaju pamiątki , co w przypadku pomieszczenia, w którym przyjmujemy interesantów nie jest dobrze widziane.

 

Niewielka powierzchnia domu lub mieszkania może wymuszać na nas stworzenie pokoju wielofunkcyjnego. Jeżeli do gabinetu wstawimy rozkładaną sofę i niewielką komodę, to w awaryjnej sytuacji możemy przyjąć w nim rodzinę i przyjaciół i wykorzystać jako pokój gościnny. Zadbajmy wówczas o wybór naprawdę funkcjonalnych mebli. Sofa, która dzięki dopracowanemu systemowi będzie się szybko i łatwo rozkładała pozwoli wykorzystać dodatkowe możliwości pomieszczenia.

Autorzy portalu

logo-footer

Aranżacja wnętrz to nasza pasja. Zaaranżuj swoją przestrzeń razem z nami!

Zapraszamy do kontaktu !

Info@info-polska.com

Krzesła biurowe signal

Często czytane

Domowa strefa pracy, czyli o urządzaniu gabinetu słów kilka.
Gabinet w domowym zaciszu.
Zadbaj o skórzane meble.

Świeże newsy branżowe

Sprawdzone sposoby aranżacji okien. Niech żyją firanki i zasłony!
Wystrój okien dachowych
Kącik wypoczynkowy w salonie
© Copyright Info-Polska.com.pl. All Rights Reserved.