Z ostatniej chwili

Gabinet w domowym zaciszu.

Kiedyś gabinet w domu był synonimem luksusu. Posiadali go przede wszystkim ludzie biznesu, obecny był w kipiących bogactwem rezydencjach. Dziś, gdy wiele osób pracuje w domu, prowadząc rodzinne biznesy czy wykonując zdalnie rozmaitego rodzaju zlecenia, posiadanie własnego kąta do pracy wydaje się koniecznością.

 

Poza tym chyba każdy z nas potrzebuje w domu takiego miejsca, a którym można się skupić, przemyśleć pewne sprawy, zaplanować swoje działania, czy choćby zapłacić rachunki. Kąt do pracy można wydzielić w zasadzie w każdym pomieszczeniu, wystarczy twórcze podejście do tematu. Jednak nic nie zastąpi oddzielnego pokoju do pracy, który zapewni nam maksimum ciszy, spokoju i komfortu.

 

Można brać pod uwagę różne rozwiązania, jednak w przypadku gabinetu te klasyczne sprawdzą się najlepiej. Szerokie biurko, z dużą powierzchnią blatu w połączeniu z wygodnym siedziskiem zagwarantuje nam komfortową pracę. Oczywiście musimy dysponować odpowiednio dużą przestrzenią. Biurko w gabinecie ma dominować, być meblem numer „jeden”. Nie może jednak sprawiać przytłaczającego wrażenia. Dlatego musimy zadbać również o odpowiednią organizację przestrzeni wokół niego.

 

Rozbudowane i obszerne biurko wymaga odpowiedniego tła. Zapewnią je właściwie dopasowane meble. Możemy z powodzeniem wstawić do gabinetu regał na książki oraz dokumenty, który ułatwi ich organizację. W zależności od potrzeb wybierzmy regał zupełnie otwarty albo taki, który posiada zamykane półki. W gabinecie można również wyodrębnić strefę odpoczynku i kupić niewielką sofę oraz stolik kawowy. Jeżeli w gabinecie planujemy przyjmować interesantów lepsze od sofy mogą okazać się dwa wygodne fotele.

 

Jaka kolorystyka mebli będzie najbardziej odpowiednia. Pójdźmy w jasne i neutralne barwy. Doskonałym pomysłem jest lita sosna lub monochromatyczna biel. Dopiero na takim tle masywne biurko będzie wyglądać efektownie, ale nie przytłaczająco. Jeżeli chcemy mieć w gabinecie biurko o niezwykle dekoracyjnym charakterze, postarajmy się o jeszcze większą neutralność pozostałych mebli. Wybierajmy w prostych formach oraz jednolitych kolorach. We pomieszczeniu zbliżonym mocno do wnętrz minimalistycznych biurko w postaci masywnego antyku lub posiadające szklany blat oparty na dekoracyjnych nogach będzie tworzyło klimat gabinetu.

 

Światło to element aranżacji pomieszczenia, który zwykle traktujemy po macoszemu. Tymczasem to odpowiednie oświetlenie decyduje w znacznej mierze o komforcie pracy. Najbardziej optymalnym ustawieniem biurka jest miejsce na wprost okna. Mamy wówczas dostęp do rozproszonego światła dziennego, przy którym nasze oczy męczą się najmniej. Możemy również ulokować blat bokiem do okna. Zwróćmy wówczas uwagę na kąt padania światła. Ze strony lewej to najlepsza opcja dla osób praworęcznych, zaś ze strony prawej – dla leworęcznych. Uzupełnijmy naturalne oświetlenie o światło sztuczne. Najważniejszą funkcję spełnia lampa na biurko, zaś lampa sufitowa może stanowić ciekawy element dekoracyjny.

Autorzy portalu

logo-footer

Aranżacja wnętrz to nasza pasja. Zaaranżuj swoją przestrzeń razem z nami!

Zapraszamy do kontaktu !

Info@info-polska.com

Krzesła biurowe signal

Często czytane

Domowa strefa pracy, czyli o urządzaniu gabinetu słów kilka.
Gabinet w domowym zaciszu.
Zadbaj o skórzane meble.

Świeże newsy branżowe

Sprawdzone sposoby aranżacji okien. Niech żyją firanki i zasłony!
Wystrój okien dachowych
Kącik wypoczynkowy w salonie
© Copyright Info-Polska.com.pl. All Rights Reserved.