Z ostatniej chwili

Jak urządzić gabinet w kolonialnym stylu?

Idealnym pomysłem dla wielbicieli podróży będzie z pewnością gabinet w stylu kolonialnym o niepowtarzalnym klimacie i charakterze. Styl kolonialny wywodzi się z angielskich domów, które zlokalizowane były w krajach Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Widać w nim zderzenie dwóch kultur. Klasyczna brytyjska stylistyka została połączona z lokalnymi ozdobami, materiałami i wzorami. Ten wyjątkowy design nie przeszkadza wcale w tym, aby gabinet doskonale spełniał swoje funkcje.

 

W gabinecie urządzonym w stylu kolonialnym na pierwszym planie powinny znajdować się masywne meble, o bardzo dekoracyjnym charakterze, wykonane z litego drewna. Niezbędne jest biurko o szerokim blacie, posiadające wiele szuflad i schowków. Przyda się również rzeźbiony sekretarzyk oraz biblioteczka. Do takiego pomieszczenia z pewnością nie możemy wstawić zwykłego fotela biurowego. Zastąpi go z powodzeniem komfortowy, skórzany fotel. Wykonany oczywiście z naturalnej skóry. Dominować powinna mocna i zdecydowana kolorystyka, a przede wszystkim brązy i kolor bordowy. Jeżeli chcemy wzmocnić efekt wizualny, możemy wybrać meble postarzone, wyglądające niemal jak antyki. Doskonałym tłem dla takiego wyposażenia będzie ciemna podłoga. Występujące w pomieszczeniu drewniane elementy konstrukcyjne, a więc podpory i belki można zachować, a nawet w odpowiedni sposób wyeksponować. Wnętrze nabierze wówczas jeszcze mocniejszego charakteru. W klimat kolonialnego gabinetu doskonale wpisze się drewno mahoniowe lub hebanowe, niezwykle piękne i szlachetne. W zestawieniu z naturalnymi surowcami takimi, jak wiklina, rattan czy bambus będzie wyglądać lekko i finezyjnie.

 

Ściany pomalujmy na kolor pochodzący z palety barw ziemi. Będą wówczas stanowić idealne tło dla ciężkiego wyposażenia. Elementy dekoracyjne oraz tkaniny również powinny posiadać podobną kolorystykę. Aby całość nie sprawiała przytłaczającego wrażenia, dodajmy wnętrzu lekkości. Posłużyć nam mogą jasne tkaniny z delikatnych materiałów np. tiulu czy woalu.

Jeżeli dużo podróżujemy wyeksponujmy w gabinecie pamiątki przywiezione z dalekich wojaży. Doskonale jako ozdoba sprawdzą się drewniane lub kamienne rzeźby, naczynia lub orientalne grafiki. Na ścianie możemy powiesić obraz o orientalnej tematyce w stylizowanej oprawie. Wykorzystajmy tkaniny, aby ocieplić wnętrze np. haftowane poduszki, gobeliny, czy piękne indyjskie dywany. Przytulności wnętrzu doda na pewno bujany fotel lub siedzisko z rattanu.

Gabinet w stylu kolonialnym, mimo pozornej ciężkości, może okazać się zupełnie przytulnym i komfortowym miejscem pracy. Ma tę przewagę nad innymi aranżacjami, że jest ponadczasowy i niezwykle reprezentacyjny. Użyte meble są zaś nie tylko eleganckie, ale również niezwykle trwałe. Jeżeli chcemy urządzić taki pokój mniejszym kosztem odwiedźmy komisy oraz targi staroci. Przejrzyjmy również aukcje internetowe. Znajdziemy tam z pewnością nie tylko zabytkowe meble, ale również ciekawe dodatki, które będą pasować do kolonialnego stylu.

Autorzy portalu

logo-footer

Aranżacja wnętrz to nasza pasja. Zaaranżuj swoją przestrzeń razem z nami!

Zapraszamy do kontaktu !

Info@info-polska.com

Krzesła biurowe signal

Często czytane

Domowa strefa pracy, czyli o urządzaniu gabinetu słów kilka.
Gabinet w domowym zaciszu.
Zadbaj o skórzane meble.

Świeże newsy branżowe

Sprawdzone sposoby aranżacji okien. Niech żyją firanki i zasłony!
Wystrój okien dachowych
Kącik wypoczynkowy w salonie
© Copyright Info-Polska.com.pl. All Rights Reserved.