Z ostatniej chwili

Komfortowe i przytulny salon. Sposób na jesienne chłody.

Jesienna szaruga, chłód praz pochmurne i deszczowe dni sprawiają, że zdecydowanie więcej czasu spędzamy w domowym zaciszu. Ponieważ salon jest miejscem, w którym spotykamy się najczęściej, warto zadbać o to, aby był wyjątkowo przytulny. Na co zwrócić więc uwagę przy tworzeniu jesiennej aranżacji salonu?

 

Nowy kolor ścian potrafi nadać wnętrzu zupełnie inny charakter. Za pomocą odpowiednio dobranych barw możemy naprawdę skutecznie „ocieplić” wnętrze. Wbrew pozorom, nadają się do tego zadania nie tylko barwy żółte. Istnieje cała paleta kolorów zapewniających ciepło w aranżacji wnętrz. Przytulności salonowi dodadzą z pewnością wszelkie odcienie beżów, nawet te chłodniejsze. W charakter tego pomieszczenia doskonale wpasuje się kolor pomarańczowy, czerwony, brązowy, zielony, złoty oraz granatowy. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest ostatnio pomalowanie jednej ze ścian na mocniejszy kolor, natomiast reszty pomieszczenia na stonowane beże czy brązy. Osiągamy w ten sposób wyjątkowy efekt wizualny, a zarazem nie tracimy nic na przytulności pomieszczenia. Wybór kolorów z znacznej mierze zależeć powinien od funkcji pomieszczenia i naszych potrzeb. Jeżeli salon ma służyć przede wszystkim relaksowi i wypoczynkowi, odrzućmy jaskrawe barwy ścian. Jeżeli chcemy, by pomieszczenie to dodawało nam energii i w pozytywny sposób ładowało nasze baterie, wybierzmy barwy, które kojarzą nam się z latem, słońcem i zabawą.

 

Najważniejsze meble w salonie to te, wchodzące w skład zestawy wypoczynkowego. Może to być rozłożysta, komfortowa sofa, funkcjonalny narożnik, wygodne fotele, czy miękkie pufy. O ich przytulnym charakterze decyduje przede wszystkim rodzaj materiału obiciowego. Różnego typu materiały ocieplają wnętrze, natomiast skóra czy skaj je ochładzają. Oczywiście nie musimy od razu zmienić zestawy wypoczynkowego. Doskonale sprawdzą się dodatki takie, jak mięciutkie i puszyste narzuty i pokrowce na meble. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Możemy je bowiem z łatwością odświeżyć wrzucając do pralki, a gdy nam się znudzą po prostu wymienić na inne.

Co z pozostałymi meblami? One również mogą zaważyć na przytulności wnętrza. Materiałem, który zawsze ociepla wnętrze i dodaje mu naturalności jest drewno. Wykorzystajmy więc te zalety drewnianych mebli. Z pewnością dużo trudniej będzie ocieplić pomieszczenie, w którym znajdują się nowoczesne, laminowane meble o intensywnych kolorach. Na pomoc przychodzą wówczas różnego rodzaju dodatki.

 

Dodatki i ozdoby do bardzo prosty sposób na stworzenie wrażenia przytulności wnętrza. Zacznijmy więc od zakupu odpowiednich firan i zasłon. Pamiętajmy, aby zgrały się ze stylistyka reszty pomieszczenia. Na podłodze możemy rozłożyć miękki dywan lub chodniki. Na kanapę, obok wspomnianych pokrowców, mogą powędrować miłe w dotyku poduch i koniecznie ciepły koc do okrycia w razie potrzeby. Dodajmy kilka bibelotów i elementów dekoracyjnych, aby salon zamienił się w przytulne gniazdko.

Autorzy portalu

logo-footer

Aranżacja wnętrz to nasza pasja. Zaaranżuj swoją przestrzeń razem z nami!

Zapraszamy do kontaktu !

Info@info-polska.com

Krzesła biurowe signal

Często czytane

Domowa strefa pracy, czyli o urządzaniu gabinetu słów kilka.
Gabinet w domowym zaciszu.
Zadbaj o skórzane meble.

Świeże newsy branżowe

Sprawdzone sposoby aranżacji okien. Niech żyją firanki i zasłony!
Wystrój okien dachowych
Kącik wypoczynkowy w salonie
© Copyright Info-Polska.com.pl. All Rights Reserved.