Z ostatniej chwili

Królestwo pana domu, czyli gabinet idealny.

Przyjęło się uważać, że gabinet to jedno z tych miejsc w domu, które jest przypisane mężczyźnie. Takie podejście wynika z mocno już nieaktualnego pojmowania kobiecych i męskich ról. Obecnie, gdy pojawia się coraz więcej kobiecych biznesów, a panie mocno angażują się w różnego rodzaju inicjatywy, również kobiecy gabinet staje się czasami niezbędny.

 

Przyjrzyjmy się jednak bliżej tym męskim królestwom. Faktem jest, że wielu mężczyzn, bez względu na swój status w danej firmie, zmuszonych jest zabierać część pracy do domu. To znak naszych czasów i chociaż nie wszystkim odpowiada taki styl życia, stworzenie domowego gabinetu z porządnym biurkiem i solidna biblioteką jest niekiedy koniecznością. Jakie cechy i wyposażenie powinien posiadać gabinet, aby stać się prawdziwie męskim azylem? W zasadzie wszystko uzależnione jest od tego, jakie rzeczywiste funkcje ma pełnić to pomieszczenie.

 

Jeżeli ma być komfortowym miejscem do pracy, przeglądania dokumentów, długich godzin spędzonych nad rachunkami czy fakturami, wówczas najważniejszym meblem staje się solidne, obszerne biurko. Takie, na którym można swobodnie rozłożyć wszystko, co potrzebne do pracy. Nieodłącznym towarzyszem takiego biurka powinno być ergonomiczne i komfortowe krzesło biurowe. W męskich gabinetach doskonale wyglądają tzw. menedżerskie fotele. Posiadają wszelkie cechy ergonomicznych krzeseł, a przy okazji wyglądają niezwykle efektownie. Najlepszym wyborem będzie z pewnością fotel wykonany z naturalnej skóry, w kolorze czarnym. W takich fotelach zasiadają prezesi firm. Taki fotel oznacza prestiż, a każdy mężczyzna lubi od czasu do czasu dowartościować swoje ego. W gabinecie powinny znaleźć się również regały na bibliotekę pana domu. Część z nich zostanie na pewno wykorzystana na różnego rodzaju firmowe dokumenty zgromadzone w segregatorach czy teczkach. Jeżeli nie chcemy przesadnie ich eksponować, warto zdecydować się na regały z zamykanymi półkami, zamiast tradycyjnych otwartych regałów.

 

Męski gabinet bardzo często z typowego miejsca pracy przekształca się w pomieszczenie, do którego zostają zaproszeni goście, interesanci, klienci, kontrahenci. To tutaj spotykają się panowie, aby podyskutować o interesach, nierzadko przy szklaneczce whisky. Taki gabinet ma mniej formalny charakter, niż gabinet znajdujący się w firmie. Niektórzy właśnie w taki nieformalny i mniej zobowiązujący sposób lubią załatwiać interesy. Obok biurka stanie więc barek z dobrymi alkoholami. Znajdzie się również miejsce na strefę wypoczynkową z wygodną sofa i fotelami oraz stolikiem kawowym.

 

Urządzając męski gabinet postawmy na ciemne, zdecydowane barwy takie, jak kolory dębu, orzecha, wiśni, wenge, czy wręcz zupełna klasyczną czerń. Niektórzy z panów będą woleli gabinet nowoczesny, jednak tu również dominuje zasada: im mniej ekstrawagancji, tym lepiej. Oszczędny design, kanciaste formy bez ozdobników, drewno łączone niekiedy z odrobiną metalu czy szkła. Szukajmy wyposażenia właśnie w takim klimacie.

 

A co z elementami dekoracyjnymi? No cóż. Stwierdzenie, że mężczyzna na zawsze pozostaje gdzieś w głębi duszy małym chłopcem ma wiele racji. Na półkach mogą więc stanąć np. ukochane modele samochodów, a obok biurka kolekcja kijów golfowych. Zamiast ozdobnych bibelotów, większość mężczyzn z chęcią wyposaży tą przestrzeń w szereg elektronicznych gadżetów… może nie do końca potrzebnych, ale któż by się im oparł.

Autorzy portalu

logo-footer

Aranżacja wnętrz to nasza pasja. Zaaranżuj swoją przestrzeń razem z nami!

Zapraszamy do kontaktu !

Info@info-polska.com

Krzesła biurowe signal

Często czytane

Domowa strefa pracy, czyli o urządzaniu gabinetu słów kilka.
Gabinet w domowym zaciszu.
Zadbaj o skórzane meble.

Świeże newsy branżowe

Sprawdzone sposoby aranżacji okien. Niech żyją firanki i zasłony!
Wystrój okien dachowych
Kącik wypoczynkowy w salonie
© Copyright Info-Polska.com.pl. All Rights Reserved.