Z ostatniej chwili

Urządzanie domowego gabinetu… nie taki diabeł straszny.

Gabinet to brzmi dumnie. Od razu wyobrażamy sobie pomieszczenie, w którym siedzi pan prezes w wygodnym, skórzanym fotelu i zza ogromnego biurka wydaje polecenia swoim podwładnym tonem nie znoszącym sprzeciwu. Obraz współczesnego gabinetu może być jednak zupełnie inny. Coraz częściej pracujemy w domu. Nic więc dziwnego w tym, że chcemy zapewnić sobie komfortowe i spokojne miejsce prace. Domowy gabinet to pomieszczenie, w którym możemy zebrać myśli, zabrać się za realizację projektu, wykonać niezbędne telefony czy odpisać na maile klientów.

 

Jeżeli nasze życie zawodowe przenosi się do domu, warto zrobić wszystko, aby oddzielić je od sfery prywatnej. Pomoże nam w tym odrębne miejsce do pracy. Gabinet stworzony w zupełnie oddzielnym pomieszczeniu powinien jednoznacznie kojarzyć się z wykonywaniem obowiązków zawodowych. Dbajmy o to, aby praca nie wyciekała z tego pomieszczenia do innych części domu. Nie przytłaczajmy domowników swoimi zadaniami. Jeżeli musimy odpowiedzieć na służbowy telefon zróbmy to w zaciszu domowego gabinetu, a nie przy wspólnym stole podczas posiłku.

Stworzenie domowego biura wymaga znalezienia odpowiedniego miejsca. Pomieszczenie, w którym urządzamy gabinet powinno znajdować się w jak najspokojniejszej części domu lub mieszkania. Ma gwarantować możliwość wyciszenia i skupienia się na wykonywaniu określonych zadań. To warunek niezbędny, aby nasza praca w domu była naprawdę efektywna. Dlatego też gabinet zlokalizowany tuż obok pokoju dziecinnego nie jest najlepszym pomysłem.

 

Meblem niezbędnym w domowym gabinecie jest biurko. Oczywiście nie musi być to biurko w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. Może go zastąpić zwykły stolik, jeżeli takie rozwiązanie zaspokoi nasze potrzeby. Z pewnością ważną kwestią jest duża powierzchnia blatu. Nic tak nie dezorganizuje pracy, jak brak wolnego miejsca. Na dużym blacie swobodnie rozłożymy wszelkie potrzebne nam do pracy przedmioty. Taka prozaiczna czynność jak przejrzenie zawartości teczki na dokumenty nie będzie wymagała specjalnej gimnastyki.

Kolejny mebel, bez którego gabinet zdecydowanie traci na swojej funkcjonalności to ergonomiczne siedzisko. Najlepszy będzie wygodny fotel biurowy, który pomoże nam zachować właściwą postawę w trakcie pracy siedzącej. Jest to szczególnie ważna kwestia, gdy mnóstwo czasu spędzamy przed komputerem. Odpowiednio dobrane krzesło pozwala walczyć z obciążeniami kręgosłupa i zapobiega problemom zdrowotnym z nim związanym.

Meblem, który pomoże nam zorganizować warsztat pracy jest z pewnością regał. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać zwykły regał otwarty lub taki, który posiada zamykane półki. Istnieją również rozwiązania pośrednie. Regał otwarty może służyć do przechowywania literatury fachowej czy często wykorzystywanych segregatorów. Dzięki niemu wszystko mamy „pod ręką”. Najważniejsze dokumenty lepiej przechowywać w zamykanych półkach. Jeżeli chcemy mieć „wolne” biurko, a często korzystamy z urządzeń takich, jak skaner czy drukarka, warto również pomyśleć o umieszczenie w pobliżu biurka stolika na tego rodzaju sprzęt.

Autorzy portalu

logo-footer

Aranżacja wnętrz to nasza pasja. Zaaranżuj swoją przestrzeń razem z nami!

Zapraszamy do kontaktu !

Info@info-polska.com

Krzesła biurowe signal

Często czytane

Domowa strefa pracy, czyli o urządzaniu gabinetu słów kilka.
Gabinet w domowym zaciszu.
Zadbaj o skórzane meble.

Świeże newsy branżowe

Sprawdzone sposoby aranżacji okien. Niech żyją firanki i zasłony!
Wystrój okien dachowych
Kącik wypoczynkowy w salonie
© Copyright Info-Polska.com.pl. All Rights Reserved.