Z ostatniej chwili

Urządzanie salonu. Fascynująca różnorodność.

Kupienie kompletu mebli do salonu to bardzo bezpieczne rozwiązanie. Odpadają przy tym wszelkie problemy z dopasowaniem poszczególnych elementów wyposażenia do siebie tak, aby tworzyły w miarę jednolitą, harmonijną całość. Okazuje się, że nie jest to rozwiązanie jedyne. Coraz popularniejsze staje się łączenie mebli i dodatków wykonanych w różnych stylach, z różnych materiałów oraz o różnych wzorach i kolorach. Ten swoisty misz-masz może być ciekawy, fascynujący i oryginalny. Jednak nad podobną aranżacja wnętrza trzeba się dobrze zastanowić. Bardzo łatwo jest bowiem uzyskać wrażenie chaosu i przypadkowości.

 

Najważniejszy punkt salonu to strefa wypoczynkowa. Dlatego pierwszym meblem na liście naszych zakupów powinna być kanapa albo sofa. Jeżeli chodzi o stylistykę tych mebli możemy pójść dwiema ścieżkami. Pierwsza z nich to sofy nowoczesne, zaskakujące swoją formą, ale i funkcjonalnością. Doskonale sprawdzające się we wnętrzach modernistycznych. Czasami nawet sprawiające wrażenie mebli mocno przerysowanych czy teatralnych. Taka sofa w modernistycznej czy minimalistycznej aranżacji wnętrza stanowi element przykuwający wzrok i dodający wnętrzu charakteru. Druga ścieżka to ukłon w stronę klasyki, czyli proste meble o dużych gabarytach w formie kubicznych brył. Co ciekawe, wcale nie musimy inwestować w zupełnie nowe meble prosto z salonu. Wiele osób pozbywa się mebli po przodkach. Czasami wystarczy wymiana tapicerki i mebel zyskuje całkiem nowe życie.

 

Czasy kiedy wybieraliśmy do danego pomieszczenia jeden wzór czy zestaw kolorystyczny i konsekwentnie się go trzymaliśmy dawno minęły. Dziś możemy połączyć ze sobą kropki, paski, pasy koła. Przy odpowiednim doborze motywów możemy stworzyć naprawdę harmonijną całość. Nie bójmy się więc i twórzmy w pomieszczeniu kolaże różnych wzorów. Ta sama zasada dotyczy materiałów, które mają stanowić obicie mebli. Welur, wełna, akryl wcale nie muszą się ze sobą gryźć. Jeżeli chodzi o tkaniny, meble i dodatki stawiajmy przede wszystkim na materiały naturalne. Drewno i szkło… oto surowce ponadczasowe. Trendy będą się zmieniały, ale te materiały pozostaną zawsze modne. Są bowiem ponadczasowe. Nie bójmy się eksperymentów kolorystycznych. Mocny róż zestawiony z uspokajającymi odcieniami zieleni? Dlaczego nie? Wybierając mocne i wyraziste barwy dla wyposażenia i dodatków pamiętajmy o jednym. Wyeksponujmy je na tle stonowanych ścian. Szarości i beże doskonale sprawdzą się w roli tła.

 

 

Zróżnicowanie stylistyczne sprzętów i elementów dekoracyjnych nie stoi wcale na przeszkodzie, aby stworzyć przyjazne wnętrze. Wystarczy znaleźć jakiś wspólny mianownik. Pewne powtarzalne motywy, dominujący akcent kolorystyczny czy detale, które sprawiają, że meble pochodzące z zupełnie różnych kolekcji wyglądają jak z jednego kompletu. Trzeba dobrze przemyśleć koncepcję wnętrza, zanim ruszymy na zakupy. Unikniemy w ten sposób wpadek zakupowych. Urządzanie salonu w oparciu o różne linie stylistyczne wymaga odrobinę kontroli i samodyscypliny.

Autorzy portalu

logo-footer

Aranżacja wnętrz to nasza pasja. Zaaranżuj swoją przestrzeń razem z nami!

Zapraszamy do kontaktu !

Info@info-polska.com

Krzesła biurowe signal

Często czytane

Domowa strefa pracy, czyli o urządzaniu gabinetu słów kilka.
Gabinet w domowym zaciszu.
Zadbaj o skórzane meble.

Świeże newsy branżowe

Sprawdzone sposoby aranżacji okien. Niech żyją firanki i zasłony!
Wystrój okien dachowych
Kącik wypoczynkowy w salonie
© Copyright Info-Polska.com.pl. All Rights Reserved.