Z ostatniej chwili

Wystrój okien dachowych

Kąt nachylenia okien dachowych dla wielu osób wydaje się przeszkodą w ich udekorowaniu firanami oraz zasłonami. Okazuje się jednak, że jest to możliwe i można osiągnąć naprawdę zachwycające rezultaty. Wystarczy odrobina wyobraźni.

 

Istnieją specjalne, sprawdzone sposoby, które ułatwią nam zawieszenie zasłon przy oknach dachowych. Jednym z nich jest zamontowanie w rogach okna uchwytów, do których możemy przyczepić zasłonę. Nie musimy szukać daleko. Wykorzystajmy dokładnie takie same uchwyty, jak te zamontowane przy meblach w danym pomieszczeniu. Utrzymamy wówczas jednolity charakter dodatków. W jaki sposób przymocować firankę czy zasłonę do wspomnianych uchwytów? Wystarczy uszyć firankę dokładnie na wymiar okna, a w jej rogach doszyć troczki, którymi przywiążemy ją do uchwytów. To rozwiązanie sprawdzi się bez względu na to, jaki rodzaj materiału będziemy chcieli umieścić w oknie. Może to być delikatna firanka, ale równie dobrze możemy w ten sposób przymocować do okna bambusową matę czy zasłonę z materiału nie przepuszczającego światła w ciekawym kolorze pasującym do wystroju wnętrza.

 

Pomocne mogą okazać się również tradycyjne karnisze. Montujemy go tak, jak w przypadku klasycznych okien. Umieszczamy odpowiednia ilość żabek, którymi przyczepiamy firankę od góry. Będziemy musieli podpiąć ją na końcach oraz na środku tak, aby nie zwisała pod katem do okna. Sam karnisz również możemy ozdobić, wykorzystując bibeloty pasujące do charakteru wnętrza.

 

Co ciekawe, istnieje również możliwość zamontowania karniszy w dwóch miejscach. Nad i pod oknem. To rozwiązanie wyga więcej zachodu, jeżeli chodzi o przygotowanie firan czy zasłon. Na ich górnym i dolnym brzegu powinny bowiem znaleźć się tunele, w które włożymy karnisze. Zamiast tuneli można przyszyć również szelki zakładane na karnisze. Między karniszami zawieśmy żyłki lub sznurki, umieszczając na nich ozdobne koraliki czy wstążki.

 

Ciekawym rozwiązaniem przy dwóch karniszach może okazać się zawieszenie nie jednej, ale dwóch firanek. Przewiązując je w połowie ozdobną kokardą stworzymy naprawdę oryginalną dekorację. Nie zasłonimy przy okazji naturalnego światła. Jest to bardzo istotne bo okno dachowe bywa czasami jedynym źródłem światła słonecznego w pomieszczeniu.

 

Bardzo efektownym sposobem dekoracji okna dachowego jest również przymocowanie u góry okna, dokładnie w miejscu gdzie zaczyna się skos delikatnej i lejącej się tkaniny. Następnie podpinamy ja tam, gdzie skos się kończy. Swobodnie zwisająca firana doda pomieszczeniu wrażenia lekkości i subtelności. Możemy wykorzystać ten sposób dekorując okno w sypialni na poddaszu.

Poszukaj okien dachowych dla siebie!

velno.pl

Mimo, że zastosowanie w oknach dachowych rolet czy żaluzji wydaje się praktyczniejszym rozwiązaniem, warto jednak zadać sobie trochę trudu i stworzyć aranżację z wykorzystaniem tkanin. Tkaniny we wnętrzu dają nam wrażenie przytulności. Pomieszczenie od razu zyskuje na przytulności. Staje się bardziej swojskie. Jeżeli funkcjonalność rolety czy żaluzji wydaje nam się nie do zastąpienia przez firanki czy zasłony możemy przecież z powodzeniem połączyć obydwa rozwiązania.

Autorzy portalu

logo-footer

Aranżacja wnętrz to nasza pasja. Zaaranżuj swoją przestrzeń razem z nami!

Zapraszamy do kontaktu !

Info@info-polska.com

Krzesła biurowe signal

Często czytane

Domowa strefa pracy, czyli o urządzaniu gabinetu słów kilka.
Gabinet w domowym zaciszu.
Zadbaj o skórzane meble.

Świeże newsy branżowe

Sprawdzone sposoby aranżacji okien. Niech żyją firanki i zasłony!
Wystrój okien dachowych
Kącik wypoczynkowy w salonie
© Copyright Info-Polska.com.pl. All Rights Reserved.