Z ostatniej chwili

Zadbaj o skórzane meble.

 Skórzane meble wyglądają niezwykle efektownie. Jeżeli chcemy urządzić gustowny salon, skórzany wypoczynek składający się z sofy oraz wygodnych foteli jest z pewnością opcją wartą rozważenia. Naturalna skóra jest jednak materiałem dosyć wymagającym. Jej pielęgnacja nie należy do najłatwiejszych. Tutaj gąbka, ciepła woda i zwykły płyn do czyszczenia może nie tylko nie wystarczyć , ale wręcz zaszkodzić. Oto kilka podstawowych zasad dotyczących pielęgnacji skórzanych mebli. Warto je poznać, aby móc się cieszyć nimi jak najdłużej.

 

Do czyszczenia i pielęgnacji kanap czy foteli skórzanych powinniśmy używać specjalnych środków. Poszukajmy ich w sklepach z meblami skórzanymi, zakładach tapicerskich, sklepach z chemią gospodarczą czy większych supermarketach. Mamy o tyle ułatwione zadanie, że sprzedawane są najczęściej w zestawach. W zakupionym komplecie będziemy więc mieli wszystko, co potrzebne. Znajdziemy w nim z pewnością preparat czyszczący oraz krem ochronny. Bardzo często do kosmetyków dołączona jest specjalna szmatka lub gąbka do czyszczenia.

 

Nie da się ukryć, że tego rodzaju preparaty nie należą do najtańszych. Mamy jednak pewność, że nie zawierają żadnych szkodliwych rozpuszczalników, które mogłyby spowodować uszkodzenie skórzanej powierzchni, czyli narazić nas na ogromne straty. Istotą pielęgnacji skórzanych mebli jest regularność. Jeżeli używamy wymienionych preparatów co jakiś czas, a nie tylko od wielkiego święta, możemy być pewni, że zadziałają w odpowiedni sposób, powstrzymując szkodliwe działanie brudu oraz tłuszczu.

 

Regularne czyszczenie mebli ze skóry jest szczególnie ważne, gdy komplet wypoczynkowy znajduje się w otwartej przestrzeni kuchni i salonu. Takie rozwiązanie aranżacyjne jest coraz częściej spotykane i niewątpliwie wygodne. Jednak meble narażone są na szkodliwe działanie wilgoci oraz wszelkich zanieczyszczeń, które unosząc się z kuchni , przenoszą się bardzo łatwo i szybko do salonu. W przypadku mocnych zabrudzeń oraz różnego rodzaju plam z kawy, herbaty czy soku dobrze jest wykorzystać silniejszy preparat.

 

Istnieją specjalne środki pielęgnacyjne do zadań specjalnych. Przykładem może być preparat skutecznie usuwający brud, który wniknął w skórę bardzo głęboko. Warto nim czyścić newralgiczne miejsca na naszej sofie czy fotelach takie, jak oparcia głowy czy podłokietniki. Gdy mamy do czynienia ze starym meblem, który chcemy odnowić, zastosujmy preparat do odświeżania starej, sztywnej i zniszczonej skóry. Sprawi on, że tapicerka będzie prezentowała się dużo lepiej. Usunie jeszcze jeden problem, który często pojawia się w przypadku starych skór, a mianowicie, dosyć nieprzyjemny dla ucha efekt trzeszczenia.

 

Dokładne wyczyszczenie mebli to pierwszy etap ich pielęgnacji. Drugim jest naniesienie na nie kremu ochronnego. Jego zadaniem jest zabezpieczenie skórzanej tapicerki przed zabrudzeniami. Krem sprawia również, że skóra staje się niezwykle miękka i przyjemna w dotyku. Na tak wypielęgnowanym meblu z pewnością o wiele bardziej komfortowo.

 

Odpowiednio zadbane meble skórzane odpłacą nam się długim i komfortowym użytkowaniem. Będą dobrze służyć domownikom i zachwycać gości.

Autorzy portalu

logo-footer

Aranżacja wnętrz to nasza pasja. Zaaranżuj swoją przestrzeń razem z nami!

Zapraszamy do kontaktu !

Info@info-polska.com

Krzesła biurowe signal

Często czytane

Domowa strefa pracy, czyli o urządzaniu gabinetu słów kilka.
Gabinet w domowym zaciszu.
Zadbaj o skórzane meble.

Świeże newsy branżowe

Sprawdzone sposoby aranżacji okien. Niech żyją firanki i zasłony!
Wystrój okien dachowych
Kącik wypoczynkowy w salonie
© Copyright Info-Polska.com.pl. All Rights Reserved.